Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
« POWRÓT

Aktualności sportowe

Strona 1 z 3 (w sumie 28 aktualności) | Następna »

cze 15 2017

15:29
TURNIEJ ZAPAŚNICZY Z OKAZJI DNIA DZIECKA Administrator
3 czerwca, na matach Grunwaldu Poznań odbył się turniej zapaśniczy dzieci i młodzików w zapasach w stylu wolnym. Ze Środy Wielkopolskiej startowali m.in. uczennice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 i zajęli odpowiednio wśród dziewcząt w kategorii dzieci: do 44 kg 1 miejsce Amelia Guzenda, 2 miejsce Julia Guzenda, wśród młodziczek w kat. do 44 kg Michalina Ignaszak zajęła 2 miejsce. Wśród chłopców w kategorii dzieci: w kat do 28 kg Mateusz Kulak zajął 3 miejsce, w kat do 35 kg Antoni Stanicki zajął 1 miejsce, w kategorii młodzików do 66 kg Nikodem Janas zajął 3 miejsce.
Były to ostatnie turniejowe zawody w tym roku szkolnym, który trzeba podsumować jako bardzo udany. 17 czerwca uczniowie i uczennice Szkoły Podstaw owej nr 2 będą reprezentować klub na meczu zapaśniczym w Środzie z okazji 30 – lecia klubu ULKS Tęcza Środa Wielkopolska.
Ireneusz Ignaszak  

 

cze 12 2017

21:46
ZAPAŚNICY NA OTK W KROTOSZYNIE Administrator
W dniach 12-13 maja 2017 roku w Krotoszynie odbył się Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny w zapasach w stylu wolnym. Jest to jeden z cyklu turniejów zapaśniczych, które są najmocniej obsadzone w kraju.  Te zawody zgromadziły ok. 280 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Ze Środy Wielkopolskiej pojechali między innymi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. Dla większości z nich był to pierwszy występ na zawodach tak wysokiej rangi. Zawody były pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego gdzie głównym organizatorem jest Polski Związek Zapaśniczy i Wielkopolski Związek Zapaśniczy. Zawodnicy i jednocześnie uczniowie naszej szkoły mając dodatkową tremę związaną z debiutem na zawodach pokazali się z bardzo dobrej strony. Wśród dziewcząt Michalina Ignaszak w kat do 44 kg zajęła 8 miejsce a Aleksandra Kowalska w kat do 52 kg zajęła również 8 miejsce w Polsce. Wśród chłopców w kat do 35 kg Jakub Dec zajął 5 miejsce a w kat do 42 kg Tymoteusz Sikorski zajął 10 miejsce w Polsce
Należy pochwalić zawodniczki i zawodników i podkreślić ich dobrą postawę. Toczyli walki z bardziej doświadczonymi rywalami i większości przypadków ze starszymi przeciwniczkami i przeciwnikami. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku uda się poprawić tegoroczne wyniki.
Ireneusz Ignaszak 

 

cze 6 2017

13:08
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ PROCAM CUP Administrator
Reprezentacja SP 2 Środa Wlkp. otrzymała zaproszenie na turniej piłki nożnej Procam Cup w którym udział wzięli uczniowie klasy sportowej. Turniej  został rozegrany na boisku orlik w Starych Oborzyskach. W turnieju wzięło udział 6 drużyn: SP 2 Środa Wlkp., SP 6 Śrem, Kania Gostyń, UKS Orlik Poznań, SP Stare Oborzyska, AP Reissa Kościan. Rozgrywki odbywały się systemem "każdy z każdym". Mecz trwał 2 połowy po 7 minut. Ostatecznie reprezentacja zajęła 3 miejsce.  Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe. Warto dodać iż Kacper Ochowiak został wybrany do najlepszej szóstki turnieju. Chłopcom należą się gratulacje za walkę jaką podjęli.
Skład reprezentacji SP 2: Dębowski Stanisław - 4c, Graf Gustaw - 4c, Janas Piotr - 4c, Kaczmarek Dawid - 4c, Wójkiewicz Jan - 4c, Nowakowski Mariusz - 4c, Ochowiak Kacper - 4c, Skrobich Tomasz - 4c, Wichłacz Jakub - 4c, Wilk Mateusz - 4c, Zaganiaczyk Jeremi - 4c.
  

 

maj 12 2017

14:19
MISTRZOSTWA GMINY W PIŁCE NOŻNEJ Administrator
W turniej tym nie mogło zabraknąć uczniów reprezentujących Szkołę Podstawową Nr 2 w Środzie Wlkp. Skład drużyny piłki nożnej to maksymalnie 12 chłopców urodzonych w latach 2004-2006. Szkoła Podstawowa Nr 2 zgłosiła do udziału dwie drużyny  które prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego osiągnęły bardzo dobre wyniki w rozgrywkach gminnych. Udział w Mistrzostwach wzięło łącznie 5 drużyn: SP 2 I, SP 2 II, SP Pławce, SP 3 I, SP 3 II. Rozgrywki odbywały się systemem "każdy z każdym". Mecz trwał 2 połowy po 10 minut.  Po wielkich emocjach do drugiego etapu czyli Mistrzostw Powiatu zakwalifikował się zespół SP 2 I. Chłopcom należą się gratulacje za walkę jaką podjęli.
Skład reprezentacji SP 2: Łuczak Filip - 6d, Wydrzyński Jakub - 6d, Krajewski Piotr - 5e, Stratyński Marek - 5e, Kaczmarek Dawid - 4c, Wójkiewicz Jan - 4c, Hoffmann Florian - 5c, Litke Kevin - 6c, Rychtanek Alan - 6c, Sołtysiak Kacper - 6c, Budziński Dawid - 6c, Stępień Wojciech - 6c, Skibinski Wojciech - 6c, Czaplicki Mikołaj - 6c, Rodowski Piotr  - 6c, Kaźmierczak Kamil - 6c, Ruciński Mateusz - 6c

 

maj 2 2017

13:58
MISTRZOSTWA POWIATU W CZWÓRBOJU LA Administrator
27 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Środzie Wlkp. brali udział w Mistrzostwach Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym. Drużyna liczyła minimum 4 a maksimum 6 osób. Każdy zawodnik musiał wystartować w czterech konkurencjach: bieg na dystansie 600m dziewczęta, 1000m chłopcy oraz 60 m każdy, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. 
Do klasyfikacji końcowej liczyły się najlepsze wyniki 
4 zawodników/zawodniczek. Nasi uczniowie godnie reprezentowali SP2. Drużyna chłopców okazała się bezkonkurencyjna i zajęła 1 miejsce zapewniając sobie udział w Mistrzostwach Rejonu, dziewczęta zajęły 5 miejsce. 
 
W tym samym czasie odbył się pierwszy wiosenny Czwartek Lekkoatletyczny w którym wzięli udział uczniowie oddziału sportowego 4 c. Konkurencja w której brali udział to rzut piłeczką palantową. 
 
Klasyfikacja dziewcząt rzut piłeczką palantową:
 
I miejsce Julita Chomontek 
II miejsce Agata Czajka 
III miejsce Dominika Cechmann 
 
Klasyfikacja chłopców rzut piłeczką palantową:
 
I miejsce Jan Wójkiewicz 
II miejsce Aiden Dayton
III miejsce Łukasz LisiewiczKrystian Żelek 
 
Reprezentacja dziewcząt Czwórbój: 
Martyna KmieciakAleksandra GabryelewiczPatrycja BogusławskaMaria SpławskaJulia Jóźwiak 
 
Reprezentacja chłopców Czwórbój:
Kacper Sołtysiak, Jakub Wydrzyński, Dawid Budziński, Marcin Kaczor, Damian Mąderek
 
Klasyfikacja końcowa:
 
Dziewczęta:
I miejsce: SP 3 Środa Wlkp.
II miejsce SP Pięczkowo
III miejsce SP Krzykosy
IV miejsce SP 3 II Środa Wlkp.
V miejsce SP 2 Środa Wlkp.
 
Chłopcy:
I miejsce SP 2 Środa Wlkp.
II miejsce SP 3 Środa Wlkp.
III miejsce SP Słupia Wielka
IV miejsce SP Krzykosy
  
  
  
  
  
  
  
  

 

kwi 13 2017

18:15
MISTRZOSTWA SZKOŁY KLAS IV-VI W PŁYWANIU Administrator
12 kwietnia na Pływalni Miejskiej w Środzie Wlkp. odbyły się Mistrzostwa Szkoły Klas IV – VI w Pływaniu. Zawody zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego: Mariusz Stanisławski i Leszek Maźwa. W zawodach wystartowało 38 uczniów (klasy IV – 14 osób, klasy V – 6 osób i klasy VI – 19 osób). Rywalizacja odbywała się na dystansie 25 metrów stylem dowolnym z podziałem na klasy i płeć.
Oto wyniki w poszczególnych klasach:  
 
Klasy IV
Dziewczęta
 • I miejsce Agata Czajka (4c)
 • II miejsce Oliwia Litke (4c)
 • III miejsce Dominika Cechmann (4c)
 • IV miejsce Maria Biniarz (4c)
 • V miejsce Zuzanna Tabaka (4c)
 • VI miejsce Julia Zaworska (4c)
 • VII miejsce Jagoda Chałas (4c) 25,98
Chłopcy
 • I miejsce Jan Wójkiewicz (4c)
 • II miejsce Dawid Kaczmarek (4c)
 • III miejsce Mateusz Wilk (4c)
 • IV miejsce Krystian Żelek (4c)
 • V miejsce Kazimierz Andrzejewski (4d)
 • VI miejsce Stanisław Dębowski (4c)
 
Na specjalne wyróżnienie zasługuje uczeń klasy 4d Igor Lisiewicz, który pokonał dystans 25m stylem dowolnym z czasem 1:24,54 BRAWO!!!
Igor na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim, a swoją postawą udowadnia, że „granice są w nas”. Dzięki marzeniom, uporowi i ciężkiej pracy można osiągnąć zamierzony cel. 
 
Klasy V
Dziewczęta
 • I miejsce Marcelina Mieloch (5a)
 • II miejsce Ariana Stachowiak (5c)
 • III miejsce Gabryela Zandrowicz (5c)
Chłopcy
 • I miejsce Kamil Nowak (5e)
 • II miejsce Dawid Rutkowski (5b)
 • III miejsce Adrian Stachowiak (5c)
Klasy VI
Dziewczęta
 • I miejsce Natalia Lisiewicz (6d)
 • II miejsce Barbara Wlazły (6c)
 • III miejsce Kinga Kajdan (6c)
 • IV miejsce Aleksandra Gabryelewicz (6c)
 • V miejsce Agata Bartkowiak (6b)
 • VI miejsce Oliwia Budnik (6b)
Chłopcy
 • I miejsce Jakub Kmieciak (6d)
 • II miejsce Mateusz Ruciński (6c)
 • III miejsce Bartosz Wysocki (6c)
 • IV miejsce Kacper Sołtysiak (6c)
 • V miejsce Kevin Litke (6c)
 • VI miejsce Wojciech Skibiński (6c)
 • VII miejsce Kamil Kaźmierczak (6c)
 • VIII miejsce Wojciech Stępień (6c)
 • IX miejsce Damian Mąderek (6c)
 • IX miejsce Piotr Rodowski (6c)
 • XI miejsce Mikołaj Czaplicki (6c)
 • XII miejsce Patryk Ochowiak (6d)
Mariusz Stanisławski

 

kwi 8 2017

19:14
INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI Administrator
7 kwietnia, w Solcu uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Środzie Wlkp. brali udział w Mistrzostwa Wielkopolski w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Dziewczęta z klas IV, V i VI miały do pokonania dystans o długości 800m. Chłopcy mieli do pokonania dystans 1000m. Rewelacyjnie zaprezentowała się uczennica klasy IV Julia Zaworska zajmując 7 miejsce!
W kategorii klas V Martyna Kmieciak zajęła 21 miejsce. Wśród chłopców wysokie 11 miejsce zajął reprezentant klasy IV Jan Wójkiewicz. W zawodach wzięło udział ok. 1500 osób, co może świadczyć o bardzo dobrym występie uczniów naszej szkoły. 
Wszystkim reprezentantom Szkoły Podstawowej Nr 2 w Środzie Wlkp. gratulujemy udziału w Mistrzostwach Wielkopolski.
Mariusz Stanisławski

 

kwi 4 2017

21:15
XIII MISTRZOSTWA SZKOŁY KLAS IV – VI W MOCOWANIU Administrator
3 kwietnia, w sali gimnastycznej odbyły się XIII Mistrzostwa Szkoły klas IV-VI w Mocowaniu. Mistrzostwa te zostały zorganizowane przez Mariusza Stanisławskiego byłego zapaśnika stylu wolnego, nauczyciela wychowania fizycznego w naszej szkole. Do rywalizacji zgłosiło się 36 uczniów, w tym 11 dziewcząt i 25 chłopców, którzy zostali zważeni i podzieleni na kategorie wagowe. Rywalizacja odbywała się na macie zapaśniczej UKS „Tęcza”, który mieści się przy naszej szkole. Aby zwyciężyć pojedynek należało w ciągu jednej minuty uzyskać większą liczbę punktów od przeciwnika. Punkty można było zdobyć: za wypchnięcie rywala na zonę - 1pkt, przewrócenie go - 1pkt lub podniesienie (uniesienie) - 1pkt. Walki toczyły się przy bardzo głośnym dopingu z trybun i były bardzo zacięte i pełne emocji. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek.
Sędzią głównym zawodów był emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły, trener w UKS „Tęcza” Pan Zdzisław Majewski, natomiast sędzią punktowym na macie był nauczyciel wych. fiz. Mariusz Stanisławski.
 
WYNIKI ZAWODÓW:                                                                                             
 
DZIEWCZĘTA
 • Kat. wag. do 30kg
I miejsce: Aleksandra Kaźmierczak (5a)                                                                                  
 • Kat. wag. do 38kg
I miejsce: Martyna Czajka (5e)
II miejsce: Maria Kubisiak (5e) 
III miejsce: Katarzyna Czwojdrak (5e)                                    
 • Kat. wag. do 40kg                  
I miejsce: Dominika Cechmann (4c)
II miejsce: Patrycja Bieszczadzka (6c)
III miejsce: Aniela Mikrut (5e)                           
 • Kat. wag. do 43kg       
I miejsce: Michalina Ignaszak (5b)      
II miejsce: Julia Guzenda (5d)                                                                                                       III miejsce: Oliwia Tomczak (5a)
 • Kat. wag. +50kg
I miejsce: Oliwia Szymkowiak (6c)
 
CHŁOPCY
 • Kat. wag. do 31 kg                                   
I miejsce: Stanisław Dębowski (4c)
II miejsce: Krystian Żelek (4c)     
 • Kat. wag. do 36kg                                   
I miejsce: Antoni Stanicki (4d)             
II miejsce: Alan Rychtanek (6c)      
III miejsce: Jakub Dec (5b)                
IV miejsce: Dawid Kaczmarek (4c)                                  
 • Kat. wag. do 42kg        
I miejsce: Filip Grześkowiak (5e)              
II miejsce: Piotr Rodowski (6c)                                   
III miejsce: Wojciech Skibiński (6c)
IV miejsce: Marcel Grzelak (4a)
 • Kat. wag. do 45kg                  
I miejsce: Kevin Litke (6c)                                    
II miejsce: Damian Mąderek (6c)
III miejsce: Kacper Grześkowiak (5e)                  
 • Kat. wag. do 49kg                   
I miejsce: Mateusz Ruciński (6c)       
II miejsce: Dawid Budziński (6c)
III miejsce: Marcin Leporowski (6b)
 • Kat. wag. do 57kg                    
I miejsce: Szymon Krzemiński (6d)      
II miejsce: Jakub Kmieciak (6d)      
III miejsce: Bartłomiej Toboła (4b)      
IV miejsce: Bartosz Wysocki (6c)
 • Kat. wag. do 75kg         
I miejsce: Kacper Sołtysiak (6c)             
II miejsce: Dawid Chomontek (5e)          
III miejsce: Jakub Łapigrosz (5a)
IV miejsce: Dawid Chałas (5b)
 • Kat. wag. +100kg
I miejsce: Mikołaj Prusaczyk (6b)
 
Wszystkim startującym serdeczne gratulacje. Szczególne podziękowania dla Pana Zdzisława Majewskiego za poświęcony czas, pomoc i sprawne przeprowadzenie zawodów.
Mariusz Stanisławski

 

kwi 2 2017

13:44
PIERWSZE OTWARTE WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W ZAPASACH Administrator
1 kwietnia w Nowym Tomyślu odbyły się Otwarte Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w zapasach w stylu klasycznym i mocowaniu. Na bardzo silnie obsadzone zawody przybyło ponad 210 zawodników i zawodniczek z kilkunastu klubów z Polski. Wśród uczestników wystąpiło 19-stu zawodników i zawodniczek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Środzie wielkopolskiej. Nasi młodzi adepci zapasów spisali się bardzo dobrze i w poszczególnych kategoriach zajęli: wśród dziewcząt w kat. do 41 kg Michalina Ignaszak I miejsce, natomiast wśród chłopców w kat. do 34 kg Antoni Stanicki I miejsce, w kat. do 36 kg Jakub Dec II miejsce, w kat. do 40 kg Tymoteusz Sikorski II miejsce, w kat. do 45 kg Szymon Kowalczyk III miejsce,  w kat. do 60 kg Nikodem Janas III miejsce. Te bardzo dobre wyniki jak na styl klasyczny pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość, gdzie przed większością zawodników bardzo wymagające zawody ogólnopolskie w Krotoszynie, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.
Ireneusz Ignaszak  

 

mar 30 2017

21:29
INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE Administrator
29 marca, w Parku Łazienki w Środzie Wlkp.. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Środzie Wlkp. brali udział w Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Dziewczęta z klas IV i V miały do pokonania dystans o długości 600m, klasy VI 800m. Chłopcy mieli do pokonania dystans 800m. Rewelacyjnie zaprezentowała się uczennica klasy IV Julia Zaworska zajmując drugie miejsce. Bardzo dobrze pobiegła uczennica klasy IV Patrycja Bogusławska zajmując piąte miejsce, natomiast w klasach V Martyna Kmieciak zajęła siódme miejsce. Wśród chłopców wysokie siódme miejsce zajął reprezentant klasy IV Jan Wójkiewicz, w klasach VI wysoką siódmą lokatę zajął Dawid Budziński. Wszystkim reprezentantom Szkoły Podstawowej Nr 2 w Środzie Wlkp. gratulujemy udziału w Mistrzostwach Powiatu.

 

Strona 1 z 3 (w sumie 28 aktualności) | Następna »

« POWRÓT